آغاز رسيدگي قضائي به پرونده آزار دانش‌آموزان

آغاز رسيدگي قضائي به پرونده آزار دانش‌آموزان | 0 دیدگاه | چهارشنبه ۰۹,خرداد,۱۳۹۷ | 206 نفر
آغاز رسيدگي قضائي به پرونده آزار دانش‌آموزان
رسيدگي به پرونده آزار چند دانش‌آموز پسر در دبيرستاني در غرب تهران در دستور کار دستگاه قضائي قرار گرفته و تحقيقات در اين خصوص آغاز شده ‌است.
به گزارش خبرنگار ما، اين متهم در حال حاضر در بازداشت به سر مي‌برد و از جزئيات بازجويي و اعترافات او چيزي منتشر نشده اما اين فرد در فيلم ‌منتشرشده از او حين دستگيري خطاب به والدين دانش‌آموزان مي‌گويد: من هيچ تجاوزي انجام ندادم.
 قبول دارم که فيلم مستهجن به بچه‌ها نشان دادم اما به هيچ‌کدام از آنها تجاوز نکرده‌ام و از آنها مي‌خواهد بچه‌ها را براي بررسي ادعايش به پزشکي قانوني بفرستند.
ادعای متهم در این مرحله با اعتراض والدین دانش آموزان مواجه شد.اين متهم در فيلم منتشرشده مي‌گويد: در اتاق بوديم، پنج، شش نفر از بچه‌ها هم در اتاق من بودند. من فيلمي در گوشي‌ام داشتم که به بچه‌ها نشان دادم و... اما تجاوزي به آنها نکردم و اين مسئله را قبول ندارم. من اصلا به آنها نگفتم که چه کاري بکنند.
پرونده اتهامي عليه اين فرد ابتدا در کلانتري مرزداران تشکيل شد و بعد از دستگيري متهم، پرونده در اختيار پليس امنيت قرار گرفته ‌است.  اولیای یکی از دانش آموزان به مهر گفت تعداد شاکیان به 36 خانواده رسیده است. همچنين بر اساس گفته‌هاي مدير آموزش‌وپرورش منطقه دو تهران پرونده براي رسيدگي قضائي به مجتمع قضائي بعثت ارسال شده ‌است.
ماجرا از وقتی آغاز شد که ابتدا مادر يکي از دانش‌آموزان فيلمي را در گوشي همراه فرزندش ديده و بعد از پيگيري‌هايي که انجام داده، مشخص شده‌ که اين فيلم از سوي معاون انضباطي مدرسه در اختيار پسر دانش‌آموز قرار گرفته‌ است. سپس اين موضوع به مدرسه کشيده شد به گفته یک منبع آگاه در این مرحله دانش‌آموزان ديگر نيز عنوان کردند از مدتي قبل اين فرد به آنها فيلم‌هاي مستهجن نشان مي‌داده و برايشان مشروب و سيگار خريداري مي‌کرده و در اختيار بچه‌ها قرار مي‌داده ‌است.
 حتي برخي دانش‌آموزان مدعي‌ شدند از سوي  متهم لمس شده‌اند.اين منبع آگاه گفت: وقتي موضوع فيلم‌ها و سيگار و مشروب در ميان دانش‌آموزان و اهالي مدرسه مطرح مي‌شود، متهم، مدرسه را ترک کرده و بدون اطلاع مي‌رود. چند روز بعد يکي از مسئولان مدرسه با توجه به شکايتي که والدين کرده ‌بودند، با متهم تماس گرفته و به او مي‌گويد به مدرسه برگردد تا موضوع را حل کنند. متهم به مدرسه برمي‌گردد و در آنجا يکي از والدين به او حمله مي‌کند و درگيري رخ مي‌دهد که مأموران پليس براي پايان‌دادن به موضوع وارد درگيري مي‌شوند در آنجا والدين از اين فرد شکايت مي‌کنند و مدعي مي‌شوند او فرزندان آنها را مورد آزار و اذيت قرار داده ‌است. به اين ترتيب متهم از سوي پليس امنيت بازداشت مي‌شود.
اين منبع آگاه در پاسخ به اين سؤال که گفته مي‌شود متهم به چند دانش‌آموز تجاوز کرده‌ است، گفت: اين گفته در واقع مربوط به يک سال قبل است. چند نفر از دانش‌آموزان مدعي شدند يک سال قبل اردويي از سوي مدرسه برگزار شده و متهم بچه‌ها را به منطقه کردان برده ‌و در آن اردو دو يا سه دانش‌آموز مورد آزار قرار گرفته‌اند؛ البته اين گفته فعلا از سوي والدين مطرح شده‌ است و براي اينکه مشخص شود در اردوي يک سال پيش چه اتفاقي افتاده، بايد تحقيق شود.
اين در حالي است که روز گذشته مديرکل آموزش‌وپرورش منطقه 2 تهران به خبرگزاري تسنيم گفت که پرونده فرد خاطي به مجتمع قضائي بعثت ارجاع شده و در آنجا در حال رسيدگي است.در همين حال محسن افتخاري رئيس دادگاه کيفري استان تهران روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره اينکه اگر مسئله تجاوز به دانش‌آموزان باشد آيا دادگاه کيفري استان تهران بايد به آن رسيدگي کند، گفت: هر پرونده‌ تجاوزي در دادگاه کيفري يک استان تهران مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد اما اگر پرونده کودک‌آزاري يا آزار جنسي به جز تجاوز (به معناي قانوني آن) باشد، پرونده در دادگاه کيفري شماره دو رسيدگي مي‌شود و مجتمع قضائي بعثت نيز دادگاه کيفري شماره دو است.
همچنين يک منبع آگاه انتظامي ديگر گفت: پرونده‌هاي تجاوز در مرحله اوليه انتظامي به اداره آگاهي مرکز ارسال مي‌شود. اين پرونده در پليس امنيت است.
همچنين يک منبع آگاه در پليس نيز گفت: اين پرونده مراحل اوليه تحقيقات را گذرانده و در اختيار مرجع قضائي قرار گرفته ‌است. پليس وظيفه دارد بر اساس شکايت شاکي متهم را بازداشت کند که در اين امر پليس وظيفه خود را انجام داده و ادامه رسيدگي به اين پرونده بر عهده مرجع قضائي است.
منبع:

دیدگاه ها

بیشتر بخوانید

نظر شما چیست؟