برخورد پلیس با سوءاستفاده‌کنندگان از کودکان | عملیات شناسایی سرشبکه‌های کودکان کار

برخورد پلیس با سوءاستفاده‌کنندگان از کودکان | عملیات شناسایی سرشبکه‌های کودکان کار | 0 دیدگاه | یکشنبه ۰۸,تیر,۱۳۹۹ | 659 نفر
برخورد پلیس با سوءاستفاده‌کنندگان از کودکان | عملیات شناسایی سرشبکه‌های کودکان کار

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره نوع مواجهه پلیس با کودکان کار اظهار کرد: ‌لازم است که دو موضوع را از هم جدا کنیم، یک موضوع کودکان کار است که این افراد باید مورد حمایت همه‌جانبه دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف باشند و همه وظیفه داریم که از آنها مراقبت کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دوم افرادی است که اقدام به سوءاستفاده و به‌کارگیری این کودکان کرده‌اند. اینکه هر صبح ۱۰‌ نفر توسط فردی سر یک چهارراه پیاده شوند و غروب آنها را جمع‌آوری کنند، موضوعی است که باید نوع مواجهه با آن نیز متفاوت باشد و نگاه‌ دستگاه‌های مسئول، سمن‌ها و ... باید نسبت به این موارد تفاوت داشته باشد. ما هم به عنوان پلیس اجازه نمی‌دهیم تا افراد سودجو اینطور از این کودکان سوءاستفاده کنند.

رحیمی ادامه داد:‌ در مورد کودکان کار در خدمت دستگاه‌های حمایتی و مراقبتی هستیم، اما در مورد گروه دوم اجازه نمی‌دهیم که افراد چنین رفتاری با کودکان داشته باشند و به همین دلیل نیز قطعا با شبکه‌ها و سرشبکه‌ها و کسانی که چنین اقداماتی را انجام دهند، برخورد می‌کنیم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد اینکه آیا تشدید برخورد با سرشبکه‌ها و شبکه‌ها انجام خواهد شد، گفت: این موضوعی است که پلیس همیشه به آن توجه داشته است؛ در گذشته هم مواردی بوده که برخورد کردیم و مواردی هم وجود دارد که در حال انجام تحقیقات و کار کردن روی آنها هستیم.

رحیمی تاکید کرد که تمرکز پلیس در این مورد برخورد با شبکه‌ها و سرشبکه‌های به کارگیری کودکان کار است.

 

دیدگاه ها

بیشتر بخوانید

نظر شما چیست؟