اعدام قاتلان ۲ کودک در ملأعام

اعدام قاتلان ۲ کودک در ملأعام | 0 دیدگاه | سه شنبه ۰۲,مرداد,۱۳۹۷ | 976 نفر
اعدام قاتلان ۲ کودک در ملأعام
دو مرد که در جنایاتی جداگانه دو کودک را ربوده و مورد آزار جنسی قرار داده و کشته ‌بودند، صبح دیروز در ملأعام در مشهد به دار آویخته شدند. به گزارش خبرنگار ما، در اولین اعدام، قاتل دختربچه‌ای به نام ندا مجازات شد. این مرد بعد از ربودن دختر شش‌ساله او را  مورد آزار قرار داده و کشته ‌بود. پلیس زمانی در جریان این جنایت قرار گرفت که جسد کودک در کیسه‌ای کنار دیوار پیدا شد. شهروندانی که به مأموران خبر دادند این جسد پیدا شده‌ است، گفتند وضعیت جسد بسیار بد است و به نظر می‌رسد این کودک به‌طور فجیعی کشته شده ‌باشد. لحظاتی بعد مأموران در محل حاضر شدند و جسد کودک را به پزشکی قانونی انتقال دادند و خانواده او را شناسایی کردند. در بررسی‌ها مشخص شد نام این دختربچه ندا است و او ساعاتی قبل برای بازی از خانه خارج شده بود و خانه‌اش در نزدیکی محل پیداشدن جسد قرار دارد. 
پلیس در تحقیقات متوجه شد ندا آخرین‌بار با میوه‌فروش محل دیده شده ‌است. به‌این‌ترتیب مرد جوان بازداشت شد. او ساعاتی بعد از بازداشت به قتل کودک اعتراف کرد و گفت: ندا داشت جلوی در بازی می‌کرد همین که او را دیدم به نظرم آمد دختر زیبایی است و افکار شیطانی به سرم زد، من آن‌قدر از خود بی‌خود شدم که نقشه تعرض به او را کشیدم. به بهانه اینکه غذا در خانه ‌است و می‌خواهم کمی از آن را به ندا بدهم، او را به خانه کشاندم و مورد آزار قرار دادم و بعد به قتل رساندم. متهم گفت: من قصد کشتن این دختر را نداشتم بعد از اینکه این دختر را آزار دادم او خیلی گریه کرد و خیلی عصبی بود به من گفت به پدرش می‌گوید من با او چه کردم و پدرش را می‌آورد تا من را بزند. با زبان کودکانه داشت تهدید می‌کرد. من هم یک‌دفعه به خود آمدم و فکر کردم اگر این بچه من را واقعا به پدرش لو بدهد چه باید بکنم به همین دلیل هم تصمیم به قتلش گرفتم و او را کشتم. اصلا فکر نمی‌کردم که دستگیر شوم و فکر نمی‌کردم کسی دیده باشد که من این بچه را با خودم بردم. متهم بعد از بازجویی و محاکمه با توجه به اعترافات خودش و نظریه پزشکی قانونی به اعدام محکوم شد البته او در جلسه رسیدگی بارها اعلام کرد پشیمان است. بعد از تأیید این حکم در دیوان‌عالی کشور متهم صبح دیروز به دار آویخته شد. 
دومین اعدامی
دومین قاتل جوان پرایدسواری بود که اردیبهشت سال جاری کودکی 10ساله به نام محمدحسین را در مشهد به قتل رساند. هرچند این مرد قصد داشت به این کودک تعرض کند، اما موفق نشد و در نهایت او را به قتل رساند. براساس محتویات پرونده، پسربچه روز حادثه برای رفتن به مدرسه منتظر آژانس بود و متهم با معرفی خود به‌عنوان راننده آژانس او را سوار کرد و قصد تعرض داشت که موفق نشد. متهم در جلسه رسیدگی به اتهامش در توضیح آنچه اتفاق افتاده ‌بود، گفت: کودک 10ساله مشهدی منتظر تاکسی تلفنی بود تا به مدرسه برود من هم خودم را راننده تاکسی تلفنی معرفی و او را سوار کردم. از همان ابتدا دچار وسوسه‌های شیطانی شدم و او را به منطقه شهرک صنعتی مشهد بردم، ولی او در برابر خواسته‌ام مقاومت کرد. پسر زرنگی بود و اصلا حاضر نبود به حرفم گوش بدهد. او بلد بود فرار کند و من فکر نمی‌کردم با بچه‌ای روبه‌رو شوم که بتواند از خودش مراقبت کند. همین مسئله من را خیلی ترساند و برای اینکه چیزی به کسی نگوید و موضوع در همان بیابان دفن شود، تصمیم به قتل گرفتم. 
 لباس‌هایش را از تنش بیرون آوردم و سپس با ضربات چاقو و سنگ او را به قتل رساندم. پس از آن هم ترسیدم و لباس‌های کودک را به همراه کیف مدرسه‌اش در مسیر شهرک صنعتی انداختم. بعد از آن هم  به وسیله کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان‌رضوی دستگیر شدم. متهم جوان این پرونده جنایی که تحصیلات عالی حقوق نیز داشت بدون انکار، همه اعمالی که مرتکب شده‌ بود را توضیح داد. او گفت من از کرده خودم خیلی پشیمان هستم. من خیلی ترسیده‌ بودم و از ترس دست به چنین کاری زدم. در نهایت قضات او را به قصاص محکوم کردند. رأی صادره مورد اعتراض قرار گرفت اما دیوان‌عالی کشور حکم را تأیید کرد و پرونده برای اجرای حکم آماده شد. هرچند خانواده این جوان تلاش داشتند رضایت اولیای‌دم را جلب کنند، اما پدرومادر محمدحسین حاضر به گذشت نشدند و در نهایت این قاتل جوان نیز صبح دیروز به دار آویخته شد. براساس گزارش‌هایی که از مشهد آمده ‌است، هر دو متهم که برای اجرای حکم آورده شده‌ بودند، به‌شدت ترسیده و وحشت‌زده‌ بودند. آنها بلافاصله بعد از اینکه از ماشین پیاده شدند بالای چوبه دار برده شده و به دار آویخته شدند. 
منبع: شرق

دیدگاه ها

بیشتر بخوانید

نظر شما چیست؟