فوت مشکوک کودک ۹ ماهه

فوت مشکوک کودک ۹ ماهه | 0 دیدگاه | جمعه ۱۶,شهریور,۱۳۹۷ | 1474 نفر
فوت مشکوک کودک ۹ ماهه
هدی 9 ماه که اردیبهشت امسال پس از آزار و اذیتش به بهزیستی سپرده شده بود در یک اقدام سوال برانگیز نزد پدر ومادر شرور و کودک آزار بازگشت و در نهایت درگذشت!
به گزارش خبرنگار موسسه خیریه مهرآفرین در تاریخ 9 اردیبهشت 97 گزارشی با عنوان "کودک آزاری به سبک گازگرفتن" منتشر شد که در این گزارش نوزاد 5 ماهه ای که پدر و مادرش هر دو مصرف کننده شیشه و در جنوب تهران در خانه‌ای قدیم زندگی می ‌کردند مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود.
خانواده ای که سال‌ها اعتیاد داشتند و شرایط زندگی آنها به خاطر مصرف اعتیاد و خرید مواد اسفبار بود وپدر و مادر معتاد با سنگدلی نوزاد 5 ماه خود را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند.
الناز زارعی مددکار موسسه خیریه مهر آفرین در خصوص آزار و اذیت هدی 5 ماهه بیان می‌کند: طی مراجعه مددکاربه منزل مددجو جهت ارائه خدمات هفتگی، با آثار زخم روی بازوان نوزاد 5 ماهه مواجه شدیم.
وی تصریح می کند: زخم های ایجاد شده به حالت گازگرفتگی با دندان ایجاد شده بود این کودک دچار بیماری مادرزادی نیز هست و با توجه به عدم مراقبت صحیح دچار عفونت ریه شده و به سختی نفس می‌کشد.
مددکار موسسه مهرآفرین ادامه می‌دهد: با توجه به تشنج‌های چندباره هدی و شرایطش تصمیم گرفتیم نوزاد را به بیمارستان منتقل کنیم  و تحت درمان قرار دهیم.

به گزارش مهرآفرین در نهایت هدی پس از فرایند درمان و با تلاش و پیگیری های مددکار مهرآفرین به بهزیستی سپرده شد.
هدی که با گزارش های مددکار مهرآفرین و به دلیل کودک آزاری و آثار سوزاندن بدن کودک با ته سیگار و گازگرفتگی که همه این علائم توسط پزشکی قانونی تایید شده بود در نهایت به بهزیستی سپرده شد.
گفتنی است که هدی از بیماری قلبی نیز رنج می‌برد و والدین شرور پس از اطلاع گزارش مددکار موسسه مهرآفرین در خصوص کودک آزاری پدر و
مادر، به ساختمان موسسه حمله کرده و علاوه بر وارد کردن خسارات به ساختمان و شکستن شیشه‌ها ،مددکاران را نیز با چوب و چاقو مورد ضرب و شتم قرار دادند که در نهایت منجر به شکایت مددکاران از والدین شرور شد و سرانجام گزارش پزشکی قانونی ضرب و شتم را بر بدن مددکار تایید کرده و پدر هدی رهسپار زندان شد.

که بعد از چند روز با قرار وثیقه آزاد شد و در کمال ناباوری متوجه شدیم که هدی بعد از چند ماه با حکم قاضی به خانواده کودک آزار برگردانده شده است.
در آخرین بررسی که از خانواده صورت گرفت مطلع شدیم که هدی نوزاد 9 ماه فوت کرده است اما نفهمیدیم دلیل فوت وی چه بوده؛ آیا ادامه آزار والدین بوده یا غفلت والدین از ادامه درمان هدی؟
فوت هدی هر چه بود بی ارتباط با غفلت والدین در نگهداری از او نبوده و دستوربازگشت کودک آزار دیده به نزد خانواده‌اش با آن شرایط سوال برانگیز است علاوه بر اینکه تصویب لایحه جدید( لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان)
در شورای نگهبان هم نمی‌تواند تاثیر جدی و اثربخشی در سرنوشت این کودکان داشته باشد و این سوال مطرح می‌شود آیا قوه قضائیه قصد ندارد قضات صادر کننده احکام کودک آزاری را کمی بیشتر آگاه کند و به آنها آگاهی های  لازم را بدهد و آنهار را حساس کند تا آنقدر آسان رای به بازگشت کودکان بی دفاع آزار دیده در نزد خانواده‌های کودک آزار ندهند؟
منبع:

دیدگاه ها

بیشتر بخوانید

نظر شما چیست؟