چگونه می‌توان موارد کودک آزاری را گزارش کرد؟

چگونه می‌توان موارد کودک آزاری را گزارش کرد؟ | 0 دیدگاه | سه شنبه ۲۷,آبان,۱۳۹۹ | 648 نفر
چگونه می‌توان موارد کودک آزاری را گزارش کرد؟

رییس امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: هرگونه آسیب رساندن به کودکان کار از طرف سازمان بهزیستی محکوم شده و برای برخورد با عاملان آن از مراجع قضایی پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش میزان، مهدی خانکه گفت: «کودک آزاری» از جمله اختلالات اجتماعی است که کودکان از آن متضرر می‌شود و به انواع جسمی، جنسی، غفلت و عاطفی تقسیم بندی می‌شود.

وی افزود: در هر کجای کشورمان افراد می‌توانند در صورت آگاهی از کودک آزاری چه از سمت خانواده و از چه سمت دیگران، با شماره ۱۲۳تماس گرفته و گزارش خود را به اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ارائه کنند.

رییس امور اجتماعی بهزیستی استان تهران اظهار کرد: همکاران ما در اسرع وقت به محل مورد نظر اعزام شده و راستی آزمایی انجام می‌دهند. در صورتیکه مددکاران ما تشخیص دهند خانواده صلاحیت نگهداری از کودک را ندارند، پرونده به پزشکان متخصص و سپس مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود و بر اساس حکم قاضی، سرنوشت کودک مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: اگر کودک فردی را نداشته باشد که از او نگهداری کند، به مراکز بهزیستی انتقال داده می‌شود و در امنیت به زندگی خود ادامه میدهد.

رییس امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه در کشور ما بیشترین نوع کودک آزاری کدام است، گفت: ضرب و شتم و گرفتن حقوق عامه بیشترین نوع آزار در کشور ما است که از عوامل مختلفی سرچشمه می‌گیرد.

وی ادامه داد: بیشتر اختلالات در دنیا، ناشی از اعتیاد است. اعتیاد از دیگر آسیب‌های اجتماعی است که باعث افزایش کودک آزاری می‌شود. در واقع فرد معتاد دیگر هیچ اختیاری روی رفتار خود ندارد و ممکن است به اطرافیان خود اعم از کودکان آسیب برساند.

خانکه در پاسخ به این سوال که نرخ کودک آزاری در کشور ما به چه میزان است، اظهار کرد: کودک آزاری در کشور ما با سایر کشور‌هایی که شباهت‌های فرهنگی داریم، به یک میزان است و نمی‌توان گفت در کشور ما این نرخ کمتر است یا بیشتر.

وی افزود:عوامل زیادی مانند دین، نوع فرهنگ، قوانین و شرایط اقتصادی در افزایش یا کاهش کودک آزاری موثرند که در کشور ما خوشبختانه اوضاع بدی نداریم.

رییس امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با اشاره به کلیپی که درباره آزار کودکان کار در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: سازمان بهزیستی هر گونه آزار به کودکان کار را محکوم می‌کند و این مسئله را از طریق مراجع رسمی پیگیری خواهد کرد.

منبع: تابناک

دیدگاه ها

بیشتر بخوانید

نظر شما چیست؟