آغاز عملیات احداث مجتمع آموزشی مهرآفرین تبریز

آغاز عملیات احداث مجتمع آموزشی مهرآفرین تبریز | 0 دیدگاه | دوشنبه ۰۵,مهر,۱۳۸۹ | 1141 نفر


با حضور «فاطمه معتمدآریا»سفیر نیکوکاری موسسه مهرآفرین و مسئولان شهر تبریز؛
مراسم کلنگ‌زنی احداث نخستین مجتمع فرهنگی،آموزشی  ویژه کودکان بدسرپرست برگزار شد
مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات احداث و ساخت مجتمع فرهنگی،آموزشی  و بهزیستی ویژه کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در زمین اهدایی خواهران کهنمویی با حضور «فاطمه معتمدآریا» سفیر دائمی موسسه نیکوکاری مهرآفرین،خانواده مرحوم سید مهدی کهنمویی،مدیران موسسه مهرآفرین، بازرگانان،معتمدین و جمعی از مسئولان شهر تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه نیکوکاری مهرآفرین،در این مراسم که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی شهر تبریز برگزار شد،پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، «علیرضا غفاری» مجری برنامه با اشاره به این مطلب که مرحوم «سیدمهدی کهنمویی» با رفتارهای نیکوکارانه‌اش فرزندان خود را از کودکی با فرهنگ وقف آشنا کرده است،از مدیرعامل موسسه نیکوکاری مهرآفرین دعوت کرد به ایراد سخنرانی بپردازد.
«فاطمه دانشور» در ابتدای سخنانش با ستودن نقش مرحوم کهنمویی در احداث این بنا و با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در موسسه نیکوکاری «مهرآفرین»،عنوان این موسسه را برگرفته از نام‌ خاص خداوند ذکر کرد و گفت:هدف این موسسه فرهنگسازی است؛چرا که معتقدم پیش از ساختن هر بنایی، ساخت بنای فکری هر انسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.اگر انسان‌ها چگونه اندیشیدن را فراگیرند، می‌توانند بر تمامی مشکلات‌شان از جمله فقر نیز پیروز شوند.
وی با اشاره به این نکته که موسسه‌های خیریه کم کم باید وارد حوزه‌های تخصصی‌تر شوند، افزود:بالا بردن سطح دانش و فرهنگ در کنار کمک‌های مالی موسسه  به مددجویان،نگاهی تخصصی را می‌طلبد  و ما با این اندیشه تا کنون دو هزار و دویست کودک را تحت پوشش خود قرار داده‌ایم و هدف از انجام این موارد چیزی جز پیروی کردن از راه انبیاء، یعنی تربیت نسل‌ها نیست.
مدیرعامل موسسه نیکوکاری مهرآفرین، مردم شهر تبریز را به لحاظ اقدام‌های نخستین‌اش در ساخت مدرسه و موسسه‌های خیریه ستود و تصریح کرد:این اتفاق پر افتخاری‌ست که باز هم شهر تبریز نخستین شهری خواهد بود که نخستین مجتمع فرهنگی،آموزشی و بهزیستی ویژه کودکان بدسرپرست و بی سرپرست کشور،در این شهر تاسیس می‌شود و باید بار دیگر به مردم این شهر تبریک گفت که  این شهر متکدی ندارد. و امیدوارم این بنا پناهی برای تامین نیازمندان استان آذربایجان باشد.
دانشور در پایان سخنان خود با تشکر از خواهران کهنمویی،مسئولان و بازرگانان شهر تبریز برای همیاری در این اقدام،از «فاطمه معتمدآریا» سفیر دایمی موسسه به عنوان یکی از بزرگترین یاوران موسسه نام‌ برد که محبوبیتش تا کنون 3200یاور را به مهرآفرین ملحق گرده است.
پس از صحبت‌های مدیرعامل موسسه، «فاطمه معتمدآریا» نیز به روی صحنه حاضرشد و با اشاره به این مطلب که علاقه‌اش به تبریز به دوران کودکی باز می‌گردد، گفت:من از ادبیات،موسیقی و هنر آذربایجانی عاشق سرزمینم شدم و سفرهای زیادی به این شهر داشته‌ام ولی این سفر به دلیل دو پدر نادیده،یعنی پدر خانم کهنمویی و پدر خانم دانشور، برایم مهمترین سفر به تبریز است و این نشان می‌دهد که حضور پدرها در قلب دختران‌شان،می‌تواند سازنده یک سرزمین باشد.
سفیر دائمی موسسه نیکوکاری مهرآفرین ساخت این مجتمع را اتفاقی بزرگ دانست و افزود:این اتفاق، سرزمین‌ ما را با کمک به بچه‌هایی که مهر پدر ندارند و در حسرت مهر و عشق پدر هستند، خواهد ساخت.
وی در بخش پایانی سخنانش نیز تاکید کرد:هر سرزمینی به وسیله مادر به وجود می‌آید و به وسیله پدر رشد داده می‌شود، امیدوارم که ما امروز با حضور بزرگانی که اینجا هستند،پدران مهربانی برای بچه‌هایی که در این بنیاد و موسسه- که با نام مرحوم کهنمویی ساخته می‌شود. باشیم.
یکی از دختران مرحوم کهنمویی نیز در حالی که از فضای به وجود آمده و اجرای وصیت پدرش متالم شده بود،در جملات کوتاهی با اشاره به این مطلب که می‌داند پدرش در این مراسم حاضر است، از سفیر مهرآفرین،مدیریت موسسه و حضار تشکر کرد.
پس از صحبت‌هایی معتمدآریا،مهندس «داوود ندیم» دبیرکارگروه سرمایه‌گذاری کلان شهرهای کشور و «علی اکبر برجسته‌باف» از معتمدین شهر تبریز نیز به پشت تریبون رفتند و هر کدام قول دادند از طریق منابعی که با آن‌ها مرتبط هستند برای ساخت این مجتمع کمک‌های لازم را جمع‌آوری کنند.
پس از این مراسم جمعیت حاضر در سالن در زمین اهدایی حاضر شدند و کلنک احداث این مجتمع توسط مهندس «قاسم قویدل» رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت،«فاطمه معتمد آریا»،خواهران کهنمویی»، «فاطمه دانشور» و مهندس «مهرداد اکبریان» به زمین زده شد.

 

گزارش روزنامه عصر ایرانیان

گزارش خبرگزاری فارس

گزارش خبرگزاری آنا

 • معتمدآریا
 • تبریز
 • کهنمویی
 • مجتمع آموزشی
 • احداث

  دیدگاه ها

  بیشتر بخوانید

  نظر شما چیست؟