١٢٠٠ مورد مسمومیت کودکان با مواد مخدر

١٢٠٠ مورد مسمومیت کودکان با مواد مخدر | 0 دیدگاه | شنبه ۰۶,خرداد,۱۳۹۶ | 1161 نفر
١٢٠٠ مورد مسمومیت کودکان با مواد مخدر
رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور با بیان اینکه سال گذشته هزارو ١٨٩ مورد مسمومیت کودکان با مواد مخدر گزارش شد، گفت: از این تعداد پس از بررسی‌های لازم ۴۶۷ کودک به بهزیستی تحویل، ۶۴۷ نفر به خانواده و ۶۰ نفر به اقوام سپرده شدند و ۱۵ کودک نیز فوت کردند.
حسین اسدبیگی با اشاره به مأموریت‌های اورژانس اجتماعی درخصوص کودکان مبتلا به مسمومیت با مواد مخدر اظهار کرد: سال گذشته همکاران ما با کمک مردم، نهادهای مردمی و منابع مختلف و به‌خصوص مراکز درمانی وارد امر رسیدگی به وضعیت کودکان مسموم‌شده با مواد مخدر که عمدتا از مادران معتاد به دنیا می‌آیند، شدند.
رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور در ادامه به اعلام ریز آمار این کودکان پرداخت و افزود: همان‌طور که گفته شد در مجموع هزارو ١٨٩ مورد مسمومیت با مواد مخدر گزارش شد که ۶۰۰ مورد دختر و  ۵۸۹ مورد پسر بودند. از مجموع این آمار ۶۳۹ مورد نوزاد و مابقی در سنین بالاتر قرار داشتند. اسدبیگی افزود: از این میزان ۸۴۹ مورد از سوی مراکز درمانی گزارش شده بودند. پس از بررسی‌های لازم ۴۶۷ کودک به بهزیستی تحویل داده شدند، ۶۴۷ نفر به خانواده و ۶۰ نفر به اقوام سپرده شدند و ۱۵ کودک نیز فوت کردند. به گفته وی استان‌های تهران، کرمان، کرمانشاه و خراسان جنوبی به ترتیب دارای بیشترین موارد گزارش‌شده در این خصوص بودند.  به لحاظ رده سنی نیز می‌توان گفت بیشترین موارد مسمومیت مربوط به نوزادان و کمترین موارد مربوط به گروه سنی ۱۱ تا ۱۸ سال بوده است.
رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور  در پاسخ به اینکه آیا در رده سنی ۷ تا ۱۸ سال موارد اخراج از مدرسه هم مشاهده شده است یا خیر، گفت: مدرسه سعی می‌کند این کودکان را تا جایی که می‌شود اخراج نکند زیرا ترک تحصیل زودهنگام از عوامل مهم آسیب‌های اجتماعی است. اخیرا آموزش و پرورش با کمک قوه قضائیه و بهزیستی طرحی تحت عنوان «نماد» را برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دست دارد.
منبع: شرق

دیدگاه ها

بیشتر بخوانید

نظر شما چیست؟